Domů > Řešení > Obsah

Výhody Manuální, poloautomatické a plně automatický CMM

Sep 22, 2016

Tři souřadnicový měřicí stroj (CMM) je druh měřicí stroj, který může reprezentovat geometrický tvar, délku a obvodu kružnice, rozdělující v rámci prostoru. To může být rozděleno do manuálního, poloautomatické a plně automatického typu.

Poloautomatická CMM, ve srovnání s automatickým CMM, je nedostatek plně automatického systému jehla sondy . Když je obrobek měřeno podle programu, jakmile transformovat sondy jiného úhlu, je třeba použít umělé transformaci.

Pokud jde o přesnost, ruční tři poloha měření Stroj je čistá ruční provoz, takže náhodná chyba je více než automatického typu. Full-automatická souřadnicový měřicí stroj, ve srovnání s semi-automatické, plně automatický CMM je s automatickým systémem řízení v době měření, které lze provádět dávkové měření pomocí programování. Takže ve srovnání s manuální tři souřadnicový měřicí stroj, automatická typ výrazně zlepšit účinnost detekce.

Pokud jde o cenu, ruční typ, protože neexistuje žádný systém řízení pohybu, takže cena je relativně nízká. Obecně platí, že manuální typ má vysoké požadavky na provozovatele, tím více operátorů zkušenosti mají, tím větší přesnost může dosáhnout. Obecně platí, že v případě kontroly množství je malý a přesnost není vysoká, může zvolit ruční CMM. Poloautomatický typ má určité výhody v ceně ve srovnání s automatickým CMM. Ale na měření efektivity, plně automatický stroj je lepší.

Prosíme, informujte nás v případě jakýchkoli dotazů či radu

E-mail: overseas@cmm-nano.com