Domů > Řešení > Obsah

Vliv výsledek kalibrace způsobené inspekční sonda CMM

Systém je klíčovou součástí třech souřadnicových měřicích machine(CMM), která se používá především k měření povrchu obrobku. A to má uzavřené vztah s efektivitu práce a přesností tří souřadnicový měřicí stroj. Kde není žádné pokročilé měřicí hlava, neexistuje žádná vynikající funkce CMM.

Kalibrace CMM sondy má dva hlavní cíle: přijímat kompenzace průměru ruby pera a stanovit vztah mezi různými úhel měření stylus přesně. Sonda přesnost kalibrace přímo ovlivňují přesnost kalibrace. V kalibrační sondy tři souřadnicový měřicí stroj surveyor by měl věnovat pozornost následující problém:

1. stylus Vyberte odpovídající měření a přípony, všeobecné použití pera 4 * 30 bez přípony. Pevně instalovat pera a koule, otírejte pera a koule bezvodý alkohol.

2. po kalibraci sondy, sonda kalibrační přesnost ověřování by měly být prováděny, odchylka ověření programu nebo známý software, s více než 30 mm kroužek měřidla a gage blok tvoří úplnou sadu ověření.

3. měla být měření rychlosti sonda kalibrace s rychlostí přesnost kalibrace. Zejména pro ty, kteří používají pro dlouhou dobu nebo často, kdy se liší rychlost měření kalibrace sondy na kompenzaci a ruby míč průměr bude jiný.

4. Pokud výsledky kalibrace sondou zjistil, že chyba formuláře je větší, by měla zvážit, zda způsobené z následujících důvodů či nikoliv: za prvé, sonda nebo koule není vytřena, by měl být vymazán čisté po kontrole; Za druhé hlava je příliš stará, je třeba nahradit; Zatřetí přímost vodicí kolejnice má velké změny, by měla být kontrolována prostřednictvím přesnost kalibrace vysídlení; Dále vzduchový polštář je blokován, včas a vyčistit upraven. Pokud zjistil, že průměr není normální, by měla zvážit, zda nebyl setřít vyčistit nebo koule průměr vstupu je normální.


Prosím, informujte nás s dotazy nebo Rady

E-mail:overseas@cmm-nano.com