Domů > Řešení > Obsah

Vliv na CMM měřící Bar a míč

Měření bar a koule jsou klíčové součásti připojenítři souřadnicovém měřícím strojisnímačem a povrchem obrobku. Pokud zvolil nevhodné měřicí bar a míč pro konkrétní měření úkol, může vést k nejistotě měření výsledků a nekonzistence. Realizaci optimalizace CMM přesnost, ve výběru měření bar a míč musí být promyšlené.

1. roudness měřící koule

Většina CMM měřící koule přijmout syntetického rubínu. Její kulatost chyba může vést k potenciální ztrátě přesnost až o 10 %. Vysoká přesnost výroby rubínové míčku je použití třídy k definování, úroveň měření míček závisí na jeho vzhledem k maximální odchylka ideální koule. Dva z nejčastěji používaných měření hladiny je stupeň 5 a 10 (chyba kulovitého tvaru Bruslily 0,13 a 0,25 um). Navzdory použití stupeň 10 k nahrazení stupně 5 mohou uložit některé náklady, ale je mohou ohrozit 5:1, který je obecně uznávaná poměr tolerance nejistoty a tvar CMM.

2. materiál měřící koule

Ačkoli ruby je nejčastěji používané materiál měření míč, ale jiných materiálů může být vhodnější proobraťte se na skenování. V skenování měření, měření snímku míč podél povrchu obrobku, to povede k oděru. V extrémních případech chronická expozice může vést k nosit měření Ball (opotřebení), nebo materiál obrobku je lepení na měření ball(adhesion). V obou případech bude mít vliv na měření kruhovitosti měřící koule.

Vskenování, měřenípovrch některých materiálů jako je litina, abrazivní opotřebení může dojít. Zbývající malé částice může způsobit mírné škrábance pro měření míč a povrch obrobku, tvoří malé letadlo na měření míč. Při těchto měřeních se zirkonem míč, který má vyšší tvrdost je dobrá volba. Adhezní opotřebení obvykle dochází, když míč materiálu a materiálu obrobku, který má chemickou afinitu, která obvykle stalo, používáte-li ruby míček skenovat hliníkový dílec. Relativně měkké hliníkové budou převedeny z obrobku na míč, který bude generovat vrstvy povlaku na míč, čímž se snižuje měření kruhovitosti a přesnost měření. V tomto případě míč nitridu křemíku je lepší volbou, protože tento druh materiálu s dobrou odolností proti oděru, a nemají žádnou afinitu hliníku.

3. ohyb měření bar

Přesnost měření snižuje s nárůstem délky měření bar, takže dlouho měřící panel není vhodný pro měření všechny funkce (ve skutečnosti, pomocí maximální tuhost, nejkratší možná délka, měření bar byla správná věc).

I když ocel je vhodná k nějaké krátké měření bar, ale tvrdé slitiny je nejlepší materiál, aby měření bar. Vzhledem k hustotě tvrdé slitiny je však velká, takže by neměla být použita pro dlouhé měření bar. Keramické měření bar lze obvykle použít pro měření úkol požádat o dobrou tuhost a nízká hmotnost. Uhlíkové vlákno je také obvykle slouží k dlouho měření bar.

4. Tepelná stabilita

Kolísání teploty může způsobit hodně CMM chyby. Chcete-li vybrat příslušné rozšíření měření materiálu, může dostat lepší stabilitu pod podmínkouzměny životního prostředía poskytují lepší konzistence výsledky měření.


Prosím, informujte nás s dotazy nebo Rady

E-mail:Overseas@CMM-nano.com