Domů > Novinky > Obsah

POROVNÁNÍ ROZMĚRŮ A CMM


Měřidlo je speciální nástroj vyrobené ovládat všechny druhy mechanických velikost průmyslové výrobní podnik, který vhodný pro sériově vyráběné produkty, jako je auto díly, nahradit profesionální měření nástroje jako třmeny, Připojte měřidlo, umístěte měřidlo, atd. Provést následující opatření: klíč funkce detekce, detekce charakteristické linie, rozpoznávání funkčnosti děr, velké deformace oblast detekce během procesu sestavení, prototyp shromáždění, v rané fázi funkce odpovídající detekce a tak dále. CMM patří k druhu vysokou přesností měření nástroj, téměř všechny části lze měřit, včetně přesnost měřidla také potřebují podporu CMM. CMM je druh široce používaných měřicích přístrojů, ale CMMs obecně nejsou vhodné pro on-line měření. Existují některé rozdíl níže.

1. náklady. Jednorázová investice měřidla je menší než u CMMs, ale uvažování v dlouhodobém horizontu, náklady na CMM je nižší než náklady na měřidlo. Měření měřidlo musí modely všech měřených objektů, cena je velmi vysoká. A CMM v kombinaci s flexibilní svítidlo má výhody nákladů v dlouhodobém horizontu, přestože počáteční investice je větší a má cenu některých každodenní údržbu.


2. flexibilní. Měřidlo je druh zařízení pro díly nebo montáž speciálních měření, většina z nich pružné. CMM v kombinaci s flexibilní svítidlo může měřit téměř všechny druhy dílů, flexibilita je velmi dobrá.


3. měření pohodlí. Pohodlí měřidla je velmi dobrá, které stačí jen dát částí měřidla. CMM v kombinaci s flexibilní svítidlo, které je potřeba pevné části, zavést souřadný systém, program, atd., ale pro měření pohodlí, přenosné rameno stroj velmi vyhovovaly měření pohodlí.


4. přesnost. Přesnost svítidla je obecně ±± 0,150,2 mm. Je-li s noniem, úroveň přesnosti je do ±0,1 mm. CMM přesnost může dosáhnout úrovně micron obecně.