Domů > Novinky > Obsah

ROZDÍL EBTWEEN FULL-AUTO A SEMI-AUTO CMM


Tři CMM, ve skutečnosti, se dělí na typ full automatické, poloautomatické a manuální. Automaticky je kompletně řízen počítačem, zatímco manuál je zcela řízen umělou. A poloautomatické je bez plně automatický rotační jehly hlavu a kontrolní systém, tak dlouho, jako když potřebujete transformovat úhel jehly, budete muset ručně změnit úhel sonda. Dejte nám vědět o rozdílu mezi poloautomatických a plně automatických!


A. cenový rozdíl

Z pohledu kupujícího na prvním místě by měla být cenový rozdíl, sonda hlava poloautomatická CMM se liší od ní ty plně automatický. Manuál je levnější než automatické...

B. přesnost měření

Vzhledem k ceně, přesnost měření je jednou z cenných papírů, které můžete vyzkoušet výrobek, zda kvalifikovaný, takže vyšší přesnost může vést k lepší kvalitě. Poloautomatické, kvůli potřebě umělé upravit test, může mít nějakou chybu v procesu měření. Plně automatický je zcela řízena PC, který výrazně snižuje umělá chyba. Takže relativně přesnost automatického CMM je vyšší než to poloautomatické CMM.

C. produkující účinnost

Kořen rozlehlé sítě je účinnost kromě kvality. Plně automatický CMM je řízeno počítačem v procesu měření, které stačí inženýr u počítače a v programu. Zatímco poloautomatické CMM není, vzhledem k vlivu ručního testu. Tak dlouho, jak je třeba transformovat hlava ručně tak poloautomatické CMM má méně výhod než ty, plně automatický.

Zavádíme rozdíl mezi full automatické a poloautomatické CMM výše. Vlastně nemůžu říct, který je lepší, protože volba mezi full automatické a poloautomatické je přičíst na vrub skutečné situace. Nemůžeme generalizovat.