Domů > Novinky > Obsah

Důvody, proč se Zboží neuvízly V brazilském Custom (II)

3. MAPA

Ministério da Agricultura, Pecuária e Abastecimento, což je Portuguesefor Ministerstvo zemědělství, chovu dobytka a zásobování, MAPA, je regulační agentura odpovědná za dohled nad dovozu zboží živočišného a rostlinného původu. Stejně jako je tomu v případě zdravotnických výrobků nebo dovozu kosmetiky, je dovoz takových výrobků podléhá režimu dovozních licencí, která je potřebná k odbavování zboží v brazilské zvyky.

Společnost dovozu zboží živočišného a rostlinného původu musí být registrována u MAPA. Pro úspěšnou registraci je nutné předložit následující dokumenty SIF, Spolkové Inspection Service:

• Kopie stanov

• Kopie CNPJ karty

• Registrace firmy Form

• Dovozce Prohlášení o vhodných podmínek pro skladování výrobků

Je to také odpovědnost SIF agentů dohlížet, zda je dovoz zboží živočišného a rostlinného původu byly legální. Tito agenti věnovat zvláštní pozornost tomu, zda byla dodržena hygienické požadavky, protože by mohly ohrozit brazilské odvětví zabývající se zvířaty a zeleniny.

Rovněž podléhají kontrole MAPA je obal nebo palety, které přišly spolu se zbožím. Při přepravě zboží v dřevěných bednách například bude zapotřebí zamlžování nebo potvrzení o ošetření Heat.

4. INMETRO

INMETRO vyžaduje, aby některé výrobky, které lze nalézt v tomto článku být ověřena, aby mohly být komerčně v Brazílii, přičemž stejná pravidla jsou uloženy na dovážené zboží. V tomto případě se výrobek musí být buď certifikováno:

• Zahraniční regulační agenturu, která je uznána INMETRO

• INMETRO, při příjezdu do Brazílie

Pro všechny produkty, které podléhají povinné certifikace ze strany INMETRO, zvláštní povolení je potřeba, aby je dovážet. Ve všech případech přítomných v nařízení číslo 354 ze strany INMETRO, je Declaração de Liberação para Importacao de Produtos, portugalština pro prohlášení o propuštění pro dovoz produktů, je třeba vyžádat od INMETRO.

5. Daňová Auditor brazilského spolkového příjmů

Receita Federal do Brasil, což je brazilský federální příjmy, je zodpovědný za prosazování celních předpisů. Za tímto účelem je daňový auditor brazilského spolkového příjmů je také možnost dohlížet na dovoz jakéhokoli zboží do Brazílie, a tedy může zabavit veškeré zboží v případě, že pochopí, že něco není v pořádku s tím, jak bylo zboží zabýval, a to zejména v proces přistání, a to i v případě, že dokumenty předložené dovozcem byly v pořádku.


Poznámka: Tento článek repost z Realogistics

http://www.realogistics.com/index.html